Konferencje

Konferencje - informacje bieżące

50 KKBN


                                                                                                                                

 

 

 

 

                                                                                                                                        

50. Krajowa Konferencja Badań Nieniszczących

 

Organizator główny:

 

Polskie Towarzystwo Badań Nieniszczących i Diagnostyki Technicznej SIMP 

Oddział w Szczecinie

 

 

Miejsce konferencji :Hotel AQUARIUS SPA*****, ul. Kasprowicza 24, 78-100 Kołobrzeg

Spawozdanie Komitetu Organizacyjnego z przebiegu konferencji

Wstęp

Zarząd Polskiego Towarzystwa Badań Nieniszczących i Diagnostyki Technicznej SIMP w dniu 30.11.2022 podjął uchwałę powierzającą organizację 50. Krajowej Konferencji Badań Nieniszczących (KKBN) w roku 2023, Oddziałowi PTBNiDT SIMP w Szczecinie. Taka decyzja na 11 miesięcy przed terminem organizacji konferencji zapadła w związku z rezygnacją  kontynuowania funkcji Koordynatora ds. organizacji 50 Jubileuszowej KKBN, przez vice prezesa Zarządu Głównego SIMP Włodzimierza Fleischera,  oraz przy  braku innych propozycji podjęcia się organizacji Jubileuszowej KKBN. 

Zarząd PTBNiDT SIMP w Szczecinie w zaistniałej sytuacji, celem ratowania ciągłości organizacji Krajowych Konferencji Badań Nieniszczących, tym bardziej zorganizowania Jubileuszowej 50 KKBN w roku 2023, pozytywnie ustosunkował się, do tej propozycji, zdając sobie jednocześnie sprawę z ogromu pracy i uciekającego czasu do pierwszego tradycyjnego dzwonka rozpoczynającego konferencję.

Powołano Komitet Organizacyjny działający pod Przewodnictwem Kol. Bogusława Olech Prezesa PTBNiDT SIMP Odział w Szczecinie.

Komitet Organizacyjny powierzył funkcję Przewodniczącego Komitetu Naukowego Panu Profesorowi dr hab. inż. Jackowi Słani z Łukasiewicz Górnośląski Instytut Technologiczny
 – Centrum Spawalnictwa Gliwice.

Z Redaktorem Naczelnym Badań Nieniszczących i  Diagnostyki ustalono zasady elektronicznego  wydania materiałów konferencyjnych.

Z Hotelem Aquarius podpisano umowę na realizację konferencji w dniach 16 – 19 października 2023.

Przebieg Konferencji

Konferencję tradycyjnie dzwonkiem zainaugurował Prezes Zarządu PTBNiDT SIMP prof. dr hab. inż. Tomasz Chady,, a Ryszard Bartz Komisarz Wystawy przecinając wstęgę na Sali Plenarnej wirtualnie otworzył drzwi do wystawy.

Konferencja spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem. Ostatecznie wzięły w niej udział, w różnych formach uczestnictwa, 333 osoby. Przedstawiono 49 wystąpień podzielonych na 12 sesji w tym sesję poświęconą wspomnieniom o poprzednich 49. KKBN.

Gośćmi konferencji byli;Dr. Sajeesh Kumar Babu, Chairman ICNDT, Fermin Gomez Fraile- President EFNDT,  Emilio Romero General-Secretary EFNDT,  Michal Kubinyi-Zastępca Prezesa czeskiego Towarzystwa NDT,  którzy oprócz życzeń i gratulacji przedstawili referaty:
 Dr. Babu, Sajeesh Kumar - Advancing Non-Destructive Testing on a Global Scale:
 A Comprehensive Literature Review and Roadmap towards NDE 4.0 Integratio,
 Fermin Gomez Fraile - The future of NDT and the role of the EFND, Emilio Romeo - The EFNDT since 1998 until 2023 i Michal Kubinyi - Context of modern image processing and digital radiography.

W trakcie Sesji Inauguracyjnej w imieniu Prezesa Urzędu Dozoru Technicznego list gratulacyjny odczytał Dyrektor Oddziału UDT w Szczecinie Pan Dariusz Kusio.
 Listy od Prezesa Zarządu Głównego SIMP, Pani Prezes Oddziału SIMP w Szczecinie
 i Dziekana Wydziału Elektrycznego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego   w Szczecinie, odczytał Prezes Zarządu PTBNiDT SIMP Tomasz Chady.
Sesję Inauguracyjną zakończyło wręczenie medali im Pana Profesora Zdzisława Pawłowskiego. Medal nadawany jest przez Zarząd Polskiego Towarzystwa Badań Nieniszczących
i Diagnostyki Technicznej SIMP (PTBNiDT SIMP). Medal jest wyrazem najwyższego uznania za zasługi w zakresie nieniszczących badań materiałowych i diagnostycznych urządzeń
i konstrukcji. W roku 2023 medale otrzymali:
prof. dr hab. inż. Piotr Bielawski i dr hab. inż. Jerzy Kaszyński emerytowany prof. ZUT w Szczecinie- zgłoszeni przez PTBNiDT SIMP Oddział w Szczecinie oraz mgr inż. Jędrzej Hlebowicz i mgr inż. Bogdan Zając zgłoszeni przez Zarząd PTBNiDT SIMP

Podczas Konferencji wręczono Laureatom dwie nagrody:

„imienia. prof. Zdzisława Pawłowskiego” sponsorowaną przez firmę Technic-Control Sp.
z o.o./ Navitest Sp. z o.o., dla młodego uczestnika Konferencji. Przyznano ją Rafałowi Obłąkowskiemu za współudział i wygłoszenie prezentacji Badania ultradźwiękowe Phased Array zaczepów choinkowych stopek łopatek stopni L-0 po stronie turbiny i generatora w elektrowni jądrowej w Szwecji, oraz Nagrodę Łukasiewicz Górnośląski Instytut Technologiczny dla najlepszego referatu w kategorii „Spajanie" przyznano Jerzemu i Jakubowi Kozłowskim za referat - Systemy jakości w procesie wytwarzania konstrukcji spawanych, a wymagania dotyczące kontroli i badań – wybrane aspekt   

 W towarzyszącej konferencji wystawie zaprezentowało się 19 wystawców.
Zorganizowano 5 warsztatów tematycznych i dyskusję okrągłego stołu na temat  zmian
w  normie PN EN ISO 9712 wydanie 2022-09.

Pierwszego Dnia Konferencji, odbył się na Bal pod hasłem Jubileuszowe Pląsy.

W drugim dniu odbyły się Zebrania: Zarządu PTBNiDT SIMP wstępnie oceniające przebieg 50, KKBN i przygotowania do 51. KKBN i zebranie Członków PTBNiDT SIMP. Oba zebrania prowadził Prezes Zarządu Tomasz Chady, który podczas spotkania z Członkami Towarzystwa omówił Europejski Kongres NDT „Lisbona 2023.

W czwartek 19 października 2023  podziękowaliśmy Uczestnikom za przybycie, reprezentantom Hotelu Aquarius Pani Barbarze Płomińskiej – naszej „ Opiekunce”  i Panu Dyrektorowi Krzysztofowi Malińskiemu za profesjonalną realizację przebiegu konferencji,
Prezes Tomasz Chady jak otworzył tak i zamknął konferencję wybijając ”szklanki” dzwonkiem.
50. Jubileuszowa Krajowa Konferencja Badań Nieniszczących przeszła do historii, a atrybut konferencji-dzwonek, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego odchodzącej konferencji przekazał Kolegom z Wrocławia, Organizatorom kolejnej51. KKBN.

Streszczenia oraz wybrane referaty zostały opublikowane w kwartalniku „Badania Nieniszczące i Diagnostyka”, w numerze 1-4/2023, dostępnym w wersji elektronicznej na stronie czasopisma (bnid.pl). Warto podkreślić, że podobnie jak przy organizacji 49. KKBN
i tym razem w ramach Konferencji ponownie nawiązano współpracę z Redakcją czasopisma Open Engineering - De Gruyter i powołano numer specjalny poświęcony 50. KKBN. Dzięki temu zainteresowani Autorzy pięciu zgłoszeń zyskali możliwość publikacji wersji rozszerzonej prezentowanych na Konferencji wystąpień i uzyskania 70 pkt. wg punktacji MEiN.

Rys.1 Sponsorzy Ewa i Sławomir Jóźwiak kroją Tort Jubileuszowy

Rys.2 Prezes Zarządu PTBNiDT SIMP prof. dr hab. inż. Tomasz Chady rozpoczyna Jubileuszową 50 KKBN

Rys. 3 Ryszard Bartz Komisarz Wystawy przecina wstęgę do „drzwi wystawy”, w „asyście” Przewodniczącego Komitetu Organizacyjnego Bogusława Olecha

 

Rys. 4 Goście Konferencji, od lewej;  Fermin Gomez Fraile, President EFNDT
Emilio Romeo General Secretary EFNDT,  Dr. Sajeesh Kumar Babu, Chairman ICNDT,

Rys. 5 Dyrektor Oddziału UDT w Szczecinie Dariusz Kusio w trakcie przekazywania listu
        Prezesa UDT

Rys. 6 Wystawa towarzysząca 50 KKBN

Rys. 7 Paweł Stasiak prowadzący warsztaty

Rys. 8 Dzwonek wędruje do organizatorów 51. KKBN, przekazuje Bogusław Olech odbiera Piotr Machała (  były i obecny Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego)

Rys. 9 Laureaci Medalu Prof. Pawłowskiego w roku 2023: Piotr Bielawski, Jerzy Kaszyński
i Bogdan Zając, wręczał Prezes Tomasz Chady

Rys. 10 Warsztaty Łukasiewicz GIT

 



 


 

 





Konferencje zakończone

49 KKBN

49. Krajowa Konferencja Badań Nieniszczących

Październik 2022,

 

Organizator główny:

Polskie Towarzystwo Badań Nieniszczących i Diagnostyki Technicznej SIMP 

Oddział w Szczecinie

 

 

Miejsce konferencji :Hotel AQUARIUS SPA*****, ul. Kasprowicza 24, 78-100 Kołobrzeg

 

www.kkbn.pl 

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom i wystawcom za udział w konferencji

 

Sprawozdanie organizatorów 49 KKBN (PDF do pobrania)





46 KKBN

46 Krajowa Konferencja Badań Nieniszczących

Podsumowanie konferencji

Program konferencji

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konferencji





48 KKBN

48. Krajowa Konferencja Badań Nieniszczących

Organizator: Polskie Towarzystwo Badań Nieniszczących i Diagnostyki Technicznej SIMP Oddział Katowice (www.ptbnidt.pl)

Szczegółowe informacje zostaną opublikowane wkrótce na stronie konferencji www.kkbn.pl

Miejsce konferencji: Wisła, hotel STOK (www.hotelstok.pl)

Termin konferencji: 22 - 24 października 2019 roku

Komitet organizacyjny: Dariusz Wojdała i Jacek Pędras
ZAPRASZAMY





47 KKBN

47. Krajowa Konferencja Badań Nieniszczących

Organizator: Polskie Towarzystwo Badań Nieniszczących i Diagnostyki Technicznej SIMP Oddział Szczecin (www.ptbnidt.pl)

Miejsce konferencji: Kołobrzeg, hotel AQUARIUS SPA (www.aquariusspa.pl)

Termin konferencji: 16 - 18 października 2018 roku

Szczegółowe informacje zostaną opublikowane wkrótce.

ZAPRASZAMY

 

Krajowa Konferencja Badań Nieniszczących (KKBN) jest największą imprezą krajową i jedną z większych w Europie w dziedzinie postępu i innowacyjności w badaniach nieniszczących i diagnostyce technicznej. Oddział PTBNiDT w Szczecinie już po raz szósty został wybrany na Organizatora tej Konferencji. Tegoroczna, 47. edycja KKBN odbędzie się w dniach 16-18 października 2018 r. w hotelu AQUARIUS SPA w Kołobrzegu.

Naszą intencją jest, aby 47. KKBN objęła szeroki zakres zagadnień związanych z rozwojem badań, nadzorem,  kontrolą i diagnostyką techniczną; w przemyśle, budownictwie, transporcie i energetyce, prowadzonych różnymi metodami przy wykorzystaniu najnowszego oprzyrządowania i oprogramowania. Tradycyjnie tematem obrad będzie również szkolenie personelu wykonawczego i nadzorującego, jego certyfikacja w zakresie metod badawczych oraz akredytacja laboratoriów badawczych, a także związane z tym prezentowanie najnowszych przepisów i norm.

Naszym celem jest stworzenie platformy wymiany wiedzy i doświadczeń oraz omówienie bieżących dokonań, co umożliwi dyskusję i nawiązanie współpracy przedstawicieli szeroko pojętych instytucji nadzorujących, instytutów naukowych i uczelni oraz różnych branż i gałęzi przemysłu.

W ramach Konferencji tradycyjnie odbędzie się wystawa. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z ekspozycją aparatury, materiałów i oprogramowania do badań, diagnostyki i kontroli przygotowaną przez przodujące w tej branży instytucje naukowe i firmy.

Zapraszamy do częstego odwiedzania strony konferencji: www.kkbn.pl.

 

 

Kontakt

Biuro Konferencji
Ośrodek Doskonalenia Kadr SIMP
Sabały 11a, 71-341 Szczecin
Telefon: +48 91 442 00 07
Fax: +48 91 442 00 07

NIP: 526-000-11-05
REGON: 000671540-00632
Numer konta: PEKAO SA I/O Szczecin
15 1240 3813 1111 0000 4375 7370

Komitet Organizacyjny
e-mail: 47kkbn@kkbn.pl

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego
Bogusław Olech
tel.: +48 601 795 718
e-mail: 47kkbn@kkbn.pl

Sekretarz Komitetu Naukowego
Przemysław Łopato
Grzegorz Psuj
e-mail: komitetnaukowy@kkbn.pl

Komisarz wystawy
Ryszard Bartz
tel:. +48 604 849 280
e-mail: wystawa@kkbn.pl

 

 


Materiały do pobrania





12 ECNDT - 2018

Dear colleagues,

The next European conference on NDT is getting closer and we now open the call for papers for the ECNDT 2018 in Gothenburg, Sweden. A broad technical program is prepared and we look forward to the review of abstracts in the coming period. I welcome the institutions and the industry in Europe and around the world to register their new result of research and development as well as technical results in different projects within the area of Non-destructive Testing. The registration of abstracts is open from March 3, 2017 and will be open until July 1, 2017. More information of the process is presented at our website, www.ecndt2018.com.

The preparation of the conference is in progress and we thank our sponsors that already signed as partner of the conference. I also thank our team doing a great work with the planning and organization of the conference. I look forward to meet you in Gothenburg in June 2018 for interesting presentations, meetings and discussion.

Please feel free to distribute this information about the open call for papers to your NDT network.

See you in Gothenburg!

Best Regards,

Peter Merck

President of the ECNDT 2018

 

Second announcement and call for papers





45 KKBN - INFO

45 Krajowa Konferencja Badań Nieniszczących - zakończona

W dniach 18 – 20 października w hotelu AQUARIUS SPA w Kołobrzegu odbyła się już 45. edycja Krajowej Konferencji Badań Nieniszczących zorganizowana przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich Oddział w Gorzowie Wielkopolskim przy współudziale Polskiego Towarzystwa Badań Nieniszczących i Diagnostyki Technicznej SIMP. Zaangażowanie i intensywne zabiegi Organizatorów spotkały się z uznaniem licznych instytucji. Konferencję patronatem objęło Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Urząd Dozoru Technicznego, Instytut Spawalnictwa w Gliwicach, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie i Komitet Budowy Maszyn Polskiej Akademii Nauk. Wsparcia medialnego udzieliły: Przegląd Spawalnictwa, STAL Metale & Nowe Technologie, Przegląd Mechaniczny, staleo.pl i nowe czasopismo Badania Nieniszczące i Diagnostyka. Ponadto telewizyjnym patronatem objęła TVP3 Gorzów Wielkopolski. Organizację Konferencji finansowo wsparły wiodące firmy w branży badań nieniszczących: NDT System Sławomir Jóźwiak (sponsor główny), Olympus Polska Sp. z o.o. i Koli sp. z o.o. (sponsorzy wiodący) i Testing sp. z o.o. (sponsor) oraz partnerzy: Amec Foster Wheeler Energy Fakop Sp. z o.o., Comsol Multiphysics GmbH, EVEREST POLSKA Sp. z o.o., HOLDING-ZREMB Gorzów” S.A., Lubuski Klaster Metalowy, RAFAKO engineering Sp. z o.o., Urząd Dozoru Technicznego, Zakład Mechaniczny Mestil Sp. z o.o. Tradycyjnie Konferencja była okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń dla wszystkich uczestników oraz do zapoznania się z nowościami technicznymi i technologicznymi na rynku badań nieniszczących i diagnostyki technicznej. W jej ramach odbywały się sesje naukowe, szkoleniowe i promocyjne, bogata wystawa producentów aparatury pomiarowej i usługodawców, a także specjalistyczne warsztaty. Wszystkie powyższe formy były miejscem prezentowania najnowszych osiągnięć oraz wyników prac badawczych i rozwojowych w szerokiej dziedzinie badań nieniszczących i diagnostyki mającej zastosowanie nie tylko w technice przemysłowej.

W Konferencji wzięło udział około 300 uczestników, w tym ponad 50 zaproszonych gości z kraju i zagranicy. Należy podkreślić wyjątkowo liczne grono znanych światowych specjalistów, a także obecność przedstawicieli najważniejszych międzynarodowych, zagranicznych i krajowych organizacji oraz instytucji zajmujących się tematyką badań nieniszczących. Swoją obecnością zaszczycili uczestników Konferencji m.in.: Dr Mike Farley – ustępujący Przewodniczący The International Committee for Non-Destructive Testing (ICNDT), Prof. Roger Lyon – Wiceprzewodniczący European Federation of Non-Destructive Testing (EFNDT), Prof. Qiang Tianpeng – Przewodniczący International Far East Forum on Nondestructive Evaluation / Testing (FENDT), a także Pani Hannelore Wessel-Sagebade przedstawiciel The German Society for Non-Destructive Testing (DGZfP), Doc. Ing. Pavel Mazal – President of the Czech Society for Non-destructive Testing (ČNDT), Prof. Uwe Ewert – Federal Institute of Materials Research and Testing (BAM) i Prof. Gerd Dobmann – Universität des Saarlandes, Prof. Ryszard Sikora – Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, Pani Jolanta Kochańska - Zastępca Prezesa Polskiego Komitetu Normalizacyjnego ds. Normalizacji oraz Pan Krzysztof Woźniak przedstawiciel Polskiego Centrum Akredytacji.

Tradycyjnie w Konferencji uczestniczyli przedstawiciele największych polskich instytucji, organizacji i firm zajmujących się tematyką podejmowaną na KKBN.

Ceremonię uroczystego otwarcia rozpoczął Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Pan Włodzimierz Fleischer, który zaprosił do współprowadzenia Prezesa PTBNiDT SIMP Prof. Tomasza Chadego. Następnie głos zabrali Przewodniczący Komitetu Naukowego Prof. Piotr Bielawski przedstawiając pracę Komitetu, zaproszeni goście zagraniczni, a na koniec Pan Ryszard Bartz – Organizator Wystawy, który zaprezentował wystawców i zaprosił sponsorów do krótkiej przemowy. W trakcie otwarcia przedstawiono również nowe inicjatywy PTBNiDT: nowe czasopismo „Badania Nieniszczące i Diagnostyka” i medal im. Prof. Z. Pawłowskiego.

W trakcie Konferencji odbyły się 62 wystąpienia w ramach 11 sesji werbalnych, jednej sesji specjalnej – panelowej poświęconej tematyce certyfikacji i akredytacji oraz jednej plakatowej, a także jednej promocji i wystawców.

Podczas Konferencji poruszono zarówno problematykę tradycyjną związaną z badaniami nieniszczącymi materiałów i elementów maszyn i konstrukcji (ang. Non-Destructive Testing - NDT), jak i problematykę identyfikacji stanu technicznego konstrukcji (ang. Structural Health Monitoring - SHM) i diagnostyki technicznej maszyn (ang. Condition Monitoring and Diagnostics of Machines). Jednym z kluczowych aspektów była również, wyraźnie interesująca uczestników konferencji, problematyka certyfikacji, akredytacji i normalizacji na potrzeby różnych gałęzi przemysłu - prezentowana m.in. podczas sesji specjalnej – panelu dyskusyjnego.

Podejmowano także tematy z innych ważnych obszarów, m.in. zastosowania badań nieniszczących w medycynie, co świadczy o rosnącej konieczności integracji środowisk technicznych i medycznych na potrzeby rozwoju. Zauważyć można również wzrost zainteresowania najnowszymi zaawansowanymi metodami pozyskiwania wiedzy i analizy, fuzji danych, czego dowodem są liczne prezentacje dotyczące rozwoju technik obliczeniowych. Prezentacje najczęściej obejmowały zastosowanie metody ultradźwiękowej i akustycznej, w dalszej kolejności radiografii, szeroko pojętych badań elektromagnetycznych i wizualnych. Przedstawiono najnowsze trendy badań oceny właściwości stali, betonu i konstrukcji budowlanych oraz kompozytowych.

Artykuły zaprezentowane na 45. KKBN, po uzyskaniu pozytywnych recenzji, zostały opublikowane wyjątkowo w dwóch czasopismach: w 10/2016 numerze Przeglądu Spawalnictwa i nowym, tak oczekiwanym przez środowisko, czasopiśmie naukowo-technicznym – Badania Nieniszczące i Diagnostyka (Nr 1-2/2016 można pobrać ze strony czasopisma BNiD www.bnid.pl i ze strony PTBNiDT SIMP). Powołanie BNiD to wyjątkowe wydarzenie, a właśnie KKBN była miejscem jego debiutu.

Tradycją KKBN jest również honorowanie nagrodą im. prof. Zdzisława Pawłowskiego najlepszego referatu przygotowanego i wygłoszonego przez młodego uczestnika Konferencji. Nagrodę fundowaną przez firmę TECHNIC-CONTROL sp. z o.o. ze Szczecina tym razem otrzymał Pan Rafał Obłąkowski za wygłoszenie referatu pt. „Dlaczego zaleca się stosowanie profesjonalnych ośrodków sprzęgających w badaniach ultradźwiękowych?”.

Towarzysząca Konferencji wystawa aparatury badawczej zgromadziła 26 firm oferujących najnowocześniejsze rozwiązania pomiarowe i diagnostyczne z zakresu badań nieniszczących. Zaprezentowane zostały systemy pomiarowe i kontrolne czołowych światowych i krajowych producentów urządzeń NDT. Wśród wystawców swoją ofertę przedstawiły również jednostki inspekcyjne i certyfikujące. Oprócz firm z Polski (21) w wystawie uczestniczyły firmy zagraniczne: z Czech (1), Francji (2), Niemiec (2) i Wielkiej Brytanii (2). Zaprezentowana oferta wystawców cieszyła się olbrzymim zainteresowanie wśród uczestników Konferencji.

W trakcie Konferencji zostały również zorganizowane specjalistyczne warsztaty prowadzone przez światowych ekspertów. W ramach czterech sesji warsztatowych odbyły się wyjątkowe zajęcia z zastosowania renomowanego światowego oprogramowania CIVA NDE firmy EXTENDE S.A. i aRTist z BAM do symulacji m.in. układów UT i phased array UT oraz radiografii cyfrowej. Uczestnicy KKBN mieli wyjątkową możliwość bliższego poznania bogatych funkcjonalności tych znanych na świecie środowisk symulacyjnych pozwalających na optymalizację technik i technologii badawczych, a także prowadzenie procesów poznawczych i prac rozwojowych. Kolejne dwie sesje warsztatowe zrealizowali przedstawiciele firmy Everest Polska Sp. z o.o. przybliżając w ich ramach problematykę i najnowsze rozwiązania prowadzenia zdalnych badań wizualnych. Opinie wygłaszane przez uczestników wszystkich sesji warsztatowych jednoznacznie potwierdziły potrzebę realizacji tej formy aktywności w trakcie kolejnych Krajowych Konferencji Badań Nieniszczących.  

Komitet Organizacyjny i Naukowy 45. KKBN pragnie Wszystkim uczestnikom i interesariuszom Konferencji serdecznie podziękować za udzielone wsparcie i aktywne zaangażowanie w rozwój naszego wspólnego dobra, jakim jest Konferencja. Dziękując za Państwa słowa uznania wierzymy, że 45. KKBN zostanie na długo w pamięci nas wszystkich. Mamy nadzieję, że nasze doświadczenia i otrzymane uwagi przyczynią się do ciągłego wzrostu rangi naszej Konferencji.

 

Materiały do pobrania:

  1. 45 KKBN - notatka informacyjna wzbogacona galerią zdjęć
  2. 45 KKBN - streszczecie referatów
  3. 45 KKBN - katalog wystawców

W imieniu Komitetu Organizacyjnego i Naukowego 45 KKBN

Piotr Bielawski, Tomasz Chady, Włodzimierz Fleischer, Grzegorz Psuj





Światowym Kongresie Monitorowania Stanu (WCCM)

Światowy Kongres Monitorowania Stanu (WCCM) Londyn 2017.
Kongres jest organizowany w ramach International Society of Condition Monitoring, którego członkiem jest PTBNiDT.
Poniżej informacje szczegółowe na temat kongresu (do pobrania w formie PDF)

[PDF]





47 KKBN

Szanowni Państwo,

47 Krajowa Konferencja Badań Nieniszczących przeszła do historii.

W imieniu całego Komitetu Organizacyjnego i Naukowego serdecznie dziękujemy za Państwa obecność podczas 47 KKBN. Mamy nadzieję, że tegoroczna konferencja okazała się udana i przyczyni się znacząco do rozwoju branży.

47. Krajowa Konferencja Badań Nieniszczących odbyła się w dniach 16-18.10.2018 r., przy czym już w dniu przyjazdu, tj. w poniedziałek 15.10.2018 r., uczestnicy Konferencji podjęci zostali przez Organizatorów kolacją. 47. odsłonę Konferencji KKBN zorganizował Oddział PTBNiDT SIMP w Szczecinie przy wsparciu ZO SIMP w Szczecinie oraz Firm: PUH Test z Gorzowa Wlkp. i Koli sp z o.o. z Gdańska. Obie firmy wspierały działania organizacyjne szczecińskiego Oddziału już wcześniej, podczas 37. i 42. KKBN. Uczestników Konferencji goszczono w pięciogwiazdkowym Hotelu Aquarius SPA zlokalizowanym w dzielnicy uzdrowiskowej Kołobrzegu......

… więcej informacji w załączonym pliku

 

 

 





45 KKBN

Szanowni Państwo,

Polskie Towarzystwo Badań Nieniszczących i Diagnostyki Technicznej SIMP 
oraz 
Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich Oddział Gorzów Wielkopolski

zaprasza na

45  Krajową Konferencję Badań Nieniszczących (45. KKBN)

18-20 października 2016

Kołobrzeg, Polska

Hotel AQUARIUS SPA *****

Zgodnie z tradycją KKBN, konferencja będzie okazją do omówienia ostatnich dokonań w zakresie badań nieniszczących, jak również inspiracją do dalszych prac naukowych oraz szansą na nawiązanie nowych relacji biznesowych.

W czasie 45. KKBN zamierzamy koncentrować się na następujących zagadnieniach:

  1. Badania nieniszczące w przemyśle, budownictwie, transporcie, energetyce,
  2. Metody, urządzenia, wyposażenie i oprogramowanie wykorzystywane w badaniach nieniszczących,
  3. Diagnostyka techniczna urządzeń i konstrukcji,
  4. Personelu i certyfikacja w zakresie badań nieniszczących,
  5. Przepisy i normy dotyczące badań nieniszczących,
  6. Akredytacja laboratoriów badań nieniszczących,


 

Podczas tego wyjątkowego wydarzenia, będziecie Państwo mogli spotkać się z wybitnymi ekspertami oraz dowiedzieć się o najnowszych osiągnięciach w dziedzinie badań nieniszczących.

Zapraszamy Państwa do wygłoszenia referatu na konferencji, obejmującego obszar Państwa zainteresowań, który będzie bodźcem do dalszej dyskusji z wszystkimi uczestnikami. Oczekujemy również referatów od tych z Państwa, którzy nie będą mogli ich wygłosić osobiście.

Serdecznie Zapraszamy do skorzystania i wzięcia udziału w 45. KKBN poprzez prezentację Państwa produktów i usług na stoisku wystawienniczym, które z pewnością zwiększy rozpoznawalność działalności Państwa organizacji.

Zapraszamy organizacje, instytucje, agendy rządowe i firmy prywatne do rozważenia sponsorowania 45. KKBN. Jest to świetna okazja, aby wyeksponować Państwa działalność oraz zaprezentować produkty i usługi krajowej i międzynarodowej publiczności. Zapraszamy do każdego rodzaju wsparcia finansowego, który chcieliby Państwo zaoferować. Jesteśmy gotowi do współpracy z Państwem, aby dostosować formę sponsoringu, która najlepiej dopasuje się do Państwa celów i budżetu.

Konferencja będzie fantastycznym i niezapomnianym wydarzeniem, okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń dla wszystkich uczestników, ale także szansą na poznanie pięknego Kołobrzegu, gdzie również będzie można odpocząć przed powrotem do pracy.

Kołobrzeg jest największym i najpiękniejszym nadmorskim polskim uzdrowiskiem o niezrównanym uroku i bogatej historii. Główna funkcja miasta turystyczno - uzdrowiskowa uwarunkowana jest doskonałym położeniem u ujścia rzeki Parsęty w sąsiedztwie lasów, złóż borowiny, ekosystemu bagienno - wodnego, który zapewnia schronienie wielu rzadkim gatunkom zwierząt i roślin.

Chętnie odpowiemy na wszelkie Państwa pytania oraz w razie potrzeby dostarczymy niezbędnych wyjaśnień. Prosimy wysyłać je na adres kkbn45.simp@gmail.com.

Mamy nadzieję, że wyruszycie Państwo w drogę do Kołobrzegu, w październiku 2016 roku, aby aktywnie uczestniczyć w naszej corocznej konferencji, spotkać się i współpracować z wszystkimi uczestnikami w celu poznania innowacyjnego podejścia do NDT oraz skorzystać i cieszyć się z gościnności Kołobrzegu.

Czekamy na powitanie Państwa na 45. Krajowej Konferencji Badań Nieniszczących.

Oficjalna strona konferencji www.kkbn.pl

 

 


Materiały do pobrania





LABORATORIA BADAWCZE, SYSTEMY JAKOŚCI W UNII EUROPEJSKIEJ

Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich
Oddział w Gorzowie Wlkp.

Klub Polskich Laboratoriów Badawczych „POLLAB”
Sekcja Badań Materiałowych

Urząd Dozoru Technicznego

IMA GmbH Dresden

TÜV SÜD Polska Sp. z o.o.

ZAB ZukunftsAgentur Brandenburg GmbH

 

zapraszają do udziału

 

w IX  MIĘDZYNARODOWEJ  KONFERENCJI

„LABORATORIA BADAWCZE, SYSTEMY JAKOŚCI W UNII EUROPEJSKIEJ”

pod tytułem

„Polsko - Niemieckie Forum Badań Materiałowych, Prezentacja Doświadczeń”

Zamek Kliczków, IMA GmbH Dresden, 9 - 11 czerwca 2016 r.,

Centrum Konferencyjno – Wypoczynkowe, ul. Kliczków 8, 59-724 Osiecznica

Wszystkich zainteresowanych udziałem w Konferencji prosimy o kontakt

z Oddziałem SIMP w Gorzowie Wlkp.: e-mail: gorzow@simp.pl, www.gorzow.simp.pl

 

Telefony kontaktowe: 501 181 511, 604 849 280, fax +48 95 72 00 67,

Korespondencję prosimy kierować na adres:

Komitet Organizacyjny IX Międzynarodowej Konferencji

Oddział SIMP w Gorzowie Wlkp., ul. Chyża 1, 66-400 Gorzów Wlkp.

Materiały do pobrania:

IX-Konferencja-INFO

IX-Konferencja-ZAPROSZENIE





19 WCNDT-2016

W dniach od 13 do 17 czerwca 2016 roku odbędzie się w Monachium największa międzynarodowa konferencja o tematyce badań nieniszczących – World Conference on Non-Destructive Testing – 19th WCNDT 2016.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w tym niezwykle istotnym dla środowiska wydarzeniu, a także do zgłaszania referatów.

Termin nadsyłania streszczeń referatów upływa 30 czerwca 2015. Pełną informację o konferencji można znaleźć pod adresem: www.wcndt2016.com (folder konferencji do pobrania w zakładce ORGANIZACJA - Materiały do pobrania)

 

Tomasz Chady

Prezes PTBNiDT

Członek Komitetu Naukowego WCNDT-2016


Materiały do pobrania





44 Krajowa Konferencja Badań Nieniszczących

Organizator: Polskie Towarzystwo Badań Nieniszczących i Diagnostyki Technicznej SIMP oddział w Katowicach

Organizator techniczny: SIMPTEST ZOKJW Ośrodek Usług Inżynierskich Sp. z o.o. - Katowice

Miejsce konferencji: Wisła; Hotel STOK (www.hotelstok.pl

Termin konferencji: 20 - 22 październik 2015

 


Materiały do pobrania





43 Krajowa Konferencja Badań Nieniszczących

Organizator: Polskie Towarzystwo Badań Nieniszczących i Diagnostyki Technicznej SIMP oddział we Wrocławiu
21-23 października 2014, Kudowa Zdrój

 





Konferencja Europejskiej Federacji Badań Nieniszczących 11th ECNDT

Organizator: Czeskie Towarzystwo Badań Nieniszczących i Europejska Federacja Badań Nieniszczących
6-10 października 2014, Praga (Czechy)

Strona internetowa konferencji





18. Światowa Konferencja Badań Nieniszczących




Copyright PTBNiDT SIMP ©